Daugelis dvarų Lietuvoje tyliai bai XVIII a. pabaigoje Rusijos carienė Jekaterina II, užgrobusi Lietuvą, daugumą Šiaulių ekonomijos dvarų, taip pat ir Naująją Žagarę, padovanojo savo favoritui Platonui Zubovui.
Dvaro rūmų terasos baliustrada. Apie 1910 m.
a sunyk Išlikęs Zubovų valdymo laikotarpio (1836 m.) inventorius liudija, jog Žagarės dvaro rūmai tada buvo mediniai, su akmenų pamatu.Platonas Zubovovas Austrų portretisto J. Lampi 1793 m. darbas
Žagarės Naryškino – Dmitrijaus, kuris Maskvoje 1858 m. gegužės mėn.18d. Žagarės ir Gruzdžių dvarus už 1 mln.caro rublių išsimokėtinai pirko iš Platono Zubovo paveldėtojo sūnėno Aleksandro Zubovo.
Georgijus Naryškinas (1848-1924)
1922 m.Lietuvoje pradėjus žemės reformą visi jų dvarai buvo nusavinti. Georgijus Naryškinas, tuo metu su šeima gyveno Londone. Netekęs ir visų turtų Rusijoje, labai skurdo.Teko praeiti tikrus kančių kelius kol galų gale, tik įsikišus Lietuvos Respublikos prezidentūrai, 1936 m. Anai Naryškinai buvo grąžintas, kaip nenusavinta žemės norma, nedidelis Žagariškių palivarkas ir 300.000 litų kompensacija.
Iš tolo baltuojantys Žagarės dvaro rūmai, fontanais ir skulptūromis.
Dvaro rūmų terasa, gėlynai ir fontanas. Apie 1905 m.
Dvaro rūmų terasa
Dvaro rūmų terasa, puošta skulptūromis. Apie 1910 m.
XIX a. vid.–XX a. pr., valdant Naryškinams, parkas rekonstruotas ir išplėstas. Parko rekonstrukcijos projekto autorius – kraštovaizdžio architektas ir dendrologas, Rygos parkų ir sodų direktorius Georgas Friedrichas Ferdinandas Kuphaldtas (1853–1938). Jis lygiame dirbamos žemės lauke įrengė angliško tipo kraštovaizdžio parką.
Terasa
Restauruoti rūmai jau šviečia dvaro parke
G.Naryškino dvaro rūmų fasadas. Apie 1905 m.
Žagarės dvaras dabar priklauso Žagarės regioninio parko direkcijai.
Anksčiau buvęs apleistas naujam gyvenimui prikeltas dar vienas senasis Lietuvos paveldas! Senoji dvarvietė kaip nebyli istorijos liudininkė vėl liudija praėjusių epochų dvasią ir naujai suskamba elegantiškose erdvėse.